Viynlové hodiny vinylclock.cz -laser nebo ručně
Blog

Vinylové hodiny, jsou ručně vyráběné?

 

Vždy když narazim na vinylové hodiny,první co mě upoutá pozornost je věta: Ručně vyráběné hodiny

Ale je tomu opravdu tak? Opravdu si dá někdo záležet a vezmě tavící pistoli a vyřezává obrazce ve vinylové desce?

Nebo je to jen reklamní trik, aby cena mohla být větší? A hodiny jsou vyráběny strojově?

Abych to rozlouskl a měli jste v tom jasno.

Můžete si koupit vinylové hodiny na eBayi, Wish apod a mohu vám zaručit, že budou vypáleny strojově.

Jsou lidé,kteří si rádi hrají a vinylové hodiny opravdu vyřezávají tavící pistolí na cín, ale cena tohoto výrobku je úplně nikde jinde a dodání více kusů určitě není do druhého dne.

I my nedodáváme do druhého dne i když se snažíme. Nejsme velkobochod a tak každý výrobek vyrobíme zvláštˇ dle objednání. Ano mohli bychom nafrkat desítky vinylů z jedním z motivů a uložit je do krabice a mít řekněme zásobu.

Ale každý zákazník je jiný a když máte např. 1000 vzorů a uděláte od každého 10 kopií, tak někde vám leží 10.000 vinylových hodin,které nemusíte ani prodat.

A proto každé vyrábíme pro zákazníka vzlášt´.

 Nikde nemáme uvedeno ručně vyrobené vinylové hodiny. Mohli bychom, protože práce grafika, člověka, který osadí strojek,překontroluje, zabalí je vlastně ruční práce.

Ale nemáme, protože na vypálení vinylových hodin používáme laser a jsem si jistý že 99% prodejců to dělá také. Buď má vlastní laser nebo zadává výrobu někomu,kdo laserem disponuje.

Když Vám odešleme dvoje hodiny se stejným vzorembudou identické (max minimální odchylky), protože jsou vypalované laserem a cena výrobku bude nižší (když laserem disponujete).

Kdyby jsme je dělali ručnětak jak se všude na internetu uvádí, každé z těch dvou hodin by byli jiné a to už od prvního pohledu. Lidská ruka není tak přesná jako stroj a pájka se rozpaluje a zas tlumí,takže se může stát že někde e to více propálené, jinde ne. Cena těchto hodin je jiná než 700,-Kč, jhelikož musíte zaplatit jak toho kdo to ručně vypálí, tak i tohokdo to pak následně zkompletuje.

A jestli Vám někdo bude tvrdit, že je vypaluje ručně, nechte si zaslat video, jak to opravdu vypaluje a nejlépe v reálném čase nebo s nějakou věcí,kterou si určíte vy aby byla vidět na videu. Mohlo by se stát,že by jste dostali video z youtube.

 

Proto naše hodiny jsou levnější a přesto stejně kvalitní

 

 

 

Související přís